Hory - cestopisy, fotografie, akce,...

Jarní putování okolím Lovoše 2008

 

Již podruhé jsem se zúčastnil akce jménem Jarní putování okolím Lovoše, jenž pořádá KČT Lovosice. Letos se jednalo již o 29. ročník této akce. Vybral jsem si trasu 24 km dlouhou. Na výběr pro pěší byly trasy dlouhé od 3 do 50 km a 2 cyklotrasy. Moje trasa začínala pod zámkem v Milešově,

vedla po červené na Milešovku (zde byl v bufetu kontrolní bod). Přes Bílku se pokračovalo po zelené značce (bohužel místy špatně značené; já a další 2 skupinky jsme chvílemi spíše než šli po značce - bloudili) krásnou krajinou kolem Paška Pole a obec Kletečnou.

Následovala žlutá značka, kde jsem si Pod Kubačkou navíc oproti plánované trase prošel kousek na pěknou vyhlídku na Portu Bohemiku a další části údolí Labe v Českém Středohoří. Přes obce Dobkovičky a Chotiměř vedla trasa dále do pěkného Opárenského údolí (místy nešlo nepřehlédnout začínající výstavbu dálnice D8), zříceninu hradu Opárno a nakonec po modré (chtě nechtě do kopce :) ) na Lovoš.

Po cestě jsem občas někoho míjel, v Opárenském údolí a při výstupu na Lovoš (a samozřejmě i v cíli cesty – na vrcholu Lovoše) byly spousty turistů. Všechny nás nalákalo pěkné počasí.

Fotogalerie: Jarní putování okolím Lovoše 2008

© Mik 200x - 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode