Hory - cestopisy, fotografie, akce,...

České Středohoří

    České středohoří je krásné pohoří na SZ Čech. Nejvyšším vrcholem je Milešovka (vysoká 836 m), dále Hradišťany (752 m) a Sedlo (726 m). Většina povrchu tohoto území je chráněna (CHKO). České středohoří je rozdělené hlubokým údolím Labe (místu, kde se Labe vklíní do Středohoří se říká Porta Bohemica, tedy Brána Čech).

    Doporučuji například následující místa: vrchol Lovoš (570 m) nedaleko Lovosic včetně Opárenského údolí, vrchol Raná (457 m) nedelako Loun, údolí Porta Bohemica včetně vyhlídky Kalvárie a nedalekých Velkých Žernosek, rozhlednu Varhošť (639 m) - schválně odtud počítejte, kolikrát se Vám Labe ukáže a zase zmizí někde ve Středohoří, vrchol Vlhošť (613 m), vrchol Ronov (552 m), vrchol Radobýl (399 m) nad Litoměřicemi, vrchol Kalich (525 m) se zříceninou hradu Jana Žizky z Trocnova nebo například zřícenina gotického hradu Hazmburk s pěkným výhledem na Středohoří a zříceninu hradu Helfenburk s krásným okolím (nedaleko Ústěku).

    Několik fotek z mého toulání po Českém Středohoří je umístěno níže (nebo mrkněte na stránku Jarní putování okolím Lovoše 2008) :

Fotogalerie: České Středohoří

Diskusní téma: České Středohoří

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© Mik 200x - 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode